Rajdy Samochodowe

W Secret Event wyznajemy zasadę, że jeśli organizować Rajdy Samochodowe to najlepiej z wielką pompą, by na długo utkwiły w pamięci zaproszonych gości.

Z tego względu naszym klientom, nie tylko reprezentującym branżę motoryzacyjną coraz częściej oferujemy rajdy samochodowe, jako interesującą i nieszablonową formę eventu. Rosnące zainteresowanie tą formą organizacji wydarzeń nie jest przypadkiem – doskonale sprawdza się ona nie tylko w branży motoryzacyjnej, lecz również jako metoda integracji pracowników, czy nawiązania pozytywnych relacji z partnerami biznesowymi.

Cztery kółka, szybka jazda, rajdowe popisy od dawna pasjonują zarówno mężczyzn i kobiety. Dodatkowej wartości tego typu wydarzeniom dodaje obecność rywalizacji, która zawsze rozpala ludzkie emocje. Kiedy rajdy samochodowe są skutecznym narzędziem promocji? Jakiego rodzaju i do kogo skierowane wydarzenia motoryzacyjne organizuje Secret Event?

Rajdy Samochodowe Organizacja
Wyjątkowy scenariusz Eventu to kluczowy element organizowanego przez Secret Event wydarzenia.

90 procent sukcesu Eventu to scenariusz gwarantujący właściwy odbiór wydarzenia przez zaproszonych gości.

Rajdy samochodowe w służbie integracji

Organizowane przez nas rajdy, stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych wyjazdów integracyjnych. Pracownicy świetnie się bawią mając okazję rywalizować między sobą w profesjonalnym aucie rajdowym na wyznaczonej trasie, korzystając ze wskazówek doświadczonego kierowcy rajdowego lub pilota.

Poziom trudności jest oczywiście dostosowany do umiejętności zwyczajnych kierowców, dzięki czemu nawet osoby ze stosunkowo krótkim stażem za kierownicą, mogą przystąpić do rywalizacji, a przede wszystkim doskonale się bawić. Organizacja w wielu szczegółach przypomina prawdziwy rajd samochodowy, a na zwycięzców czeka podium, nagrody i szampan.

Rajdy Samochodowe Organizacja
Secret Event to wydarzenia, które z jednej strony są doskonale zaprojektowane, przemyślane w szczegółach, gwarantujące zaprojektowany oddźwięk.

Off – road

Oferta Secret Event uwzględnia również potrzeby rajdowców-amatorów szukających bardziej ekstremalnych wyzwań. Z myślą o nich organizujemy rajdy z udziałem samochodów terenowych, odbywające się na leśnych bezdrożach, bagnistych terenach i odmokłych łąkach.

Uczestnicy poznają wszystkie aspekty jazdy off-road, z uwzględnieniem wyciągania unieruchomionej terenówki z powrotem na trasę. Szlaki są jednak dostoswane poziomem trudności do umiejętności zaproszonych gości, zatem każdy wybierze odpowiedni dla siebie. W ramach imprezy proponujemy gościom dodatkowe atrakcje, np. wieczorne ognisko, koncert, czy pokaz jazdy profesjonalistów.

Istotne: Z dobrego scenariusza można zrobić świetny Event lub słaby Event. Natomiast w przypadku scenariusza słabego nie da się zrobić interesującego Event-u.

Rajdy Samochodowe Organizacja
To suma wszystkich detali powoduje, że Event zachwyca.

Rajdy samochodowe jako narzędzie marketingu

Secret Event wielu klientom, nie tylko z branży motoryzacyjnej proponuje organizację rajdów samochodowych w formie pokazowej, w których udział biorą przede wszystkim profesjonalni kierowcy. Fanów motoryzacji nie brakuje, a przecież są jednocześnie konsumentami, dlatego odpowiednio przeprowadzone rajdy samochodowe stają się skutecznym narzędziem marketingowym, poza doskonałą zabawą zapewniającą dodatkową promocję marki.

W przypadku salonów samochodowych i innych firmy z branży motoryzacyjnej tego typu wydarzenia stały się wręcz obowiązkowym punktem promocji, zwłaszcza w połączeniu z pokazami najnowszych modeli marki.

Z drugiej strony organizacja rajdów samochodowych jako narzędzie promocji marki sprawdzi się wszędzie tam, gdzie charakterystyka grupy docelowej, do której kierowane są produkty, pokrywa się z zainteresowaniem motoryzacją. Dotyczy to praktycznie wszystkich marek i produktów sportowych typowo męskich.

Rajdy Samochodowe Organizacja
Przeanalizuj dziesięć razy zaproponowany scenariusz zanim podejmiesz decyzje o jego wdrożeniu.

Rajdy samochodwe jakościowe

Kolejna forma oferowanych przez Secret Event rajdów to rajdy jakościowe. W ich przypadku nie liczy się czas przejazdu lub nie jest on głównym kryterium oceny, bowiem zwraca się przede wszystkim uwagę na dokładne trzymanie się trasy, precyzyjne wykonywanie manewrów lub stosowanie się do zasad eco-driving.

Szczególnie to ostatnie zagadnienie, może być ważnym elementem eventu nastawionego na efekty PR-owe. Pojęcie i technika eco-driving ma swoje źródła w dbałości o środowisko naturalne i ograniczenie emisji zanieczyszczeń. Każda firma, która w swojej strategii public relations stawia sobie za cel osiągnięcie wizerunku firmy przyjaznej ekologii, powinna rozważyć tę formę promocji.

Doskonalenie techniki jazdy pod okiem profesjonalnych instruktorów podczas rajdów jakościowych, wiąże się z innym istotnym w dyskursie publicznym tematem, czyli bezpieczną jazdą. Zatem eventy w formie rajdów jakościowych doskonale uzupełnią kampanie społeczne, prowadzone np. przeciw nietrzeźwym kierowcom.