Wmurowanie Kamienia Węgielnego

Uroczyste otwarcie nowej siedziby najczęściej jest poprzedzone wmurowaniem kamienia węgielnego. W ten sposób następuje symboliczne rozpoczęcie budowy. Akt ten jest bardzo ważny zarówno dla inwestorów, przedsiębiorców, zarządu firmy czy całej branży, jak również dla lokalnego środowiska, dlatego warto zadbać by event miał podniosły, uroczysty charakter. O wyjątkową oprawę tego wydarzenia zadba Agencja Eventowa Secret Event, specjalizująca się w organizacji imprez na najwyższym poziomie.

 

 

Bardzo często wmurowanie kamienia węgielnego jest połączone z aktem erekcyjnym i nie mamy tu na myśli nic nieprzyzwoitego. Akt erekcyjny to wmurowanie do ściany – wraz z kamieniem węgielnym – szkatułki, tuby, w której znajdują się dokument wymieniający inicjatorów, fundatorów, budowniczych danego przedsięwzięcia oraz wycinek z prasy (lub też całą lokalną gazetę) z tego dnia czy też blaszane monety. Akt erekcyjny wraz z kamieniem węgielnym jest wspaniałą pamiątką, dzięki której kolejne pokolenia mogą przeżyć niejako podróż w czasie.

 

Wmurowanie Kamienia Węgielnego
Secret Event kompleksowo zorganizuje wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę.

Wmurowanie kamienia węgielnego to przede wszystkim  działania uwzględniające  charakter przedsięwzięcia.

Na wmurowanie kamienia węgielnego mogą zostać zaproszeni przedstawiciele lokalnych i ogólnopolskich mediów, stąd też plan imprezy musi być precyzyjnie zaplanowany i dograny w najmniejszych szczegółach, aby nic nie przeszkodziło w świętowaniu. Oczywiste jest, iż im większy rozgłos i rozmach, tym lepsze wrażenie, a co za tym idzie – w przyszłości większa widoczność firmy na rynku. Impreza wmurowania uświetniona obecnością przedstawicieli rządu, władz czy też specjalistów z danej dziedziny to sygnał dla potencjalnych partnerów biznesowych, iż na rynek wchodzi nowy gracz lub aktualny rozszerza swoje możliwości.

Impreza takiej rangi musi być doskonale zaprojektowana, dlatego jej organizację warto powierzyć firmom specjalizującym się w tego rodzaju wydarzeniach, dzięki czemu będziemy mieć pewność zadbania o każdy szczegół. Agencja Eventowa Secret Event wraz z klientem ustala poszczególne elementy eventu oraz jego charakter.

 

Wmurowanie Kamienia Węgielnego
Najczęściej w pobliżu budowy zostaje rozmieszczony namiot, w którym odbywają się prezentacje związane z działalnością firmy.

 

 

Istotne: Jako organizatorzy dbamy o to, aby wyeksponować najważniejszy moment danego wydarzenia. Cały czas budujemy napięcie i tworzymy pozytywne emocje, które pozostają na lata.

 

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, aby wmurowanie kamienia węgielnego było wydarzeniem przełomowym, gdyż właśnie w tej chwili rozpoczyna się nowy etap w dziejach firmy czy miasta.

 

Wmurowanie Kamienia Węgielnego
Kamień Węgielny – wmurowanie.

Kompleksowo organizujemy eventy związane z nowymi inwestycjami budowlanymi. 
Zajmujemy się organizacją uroczystości towarzyszących wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę m.in. fabryk, magazynów, hal produkcyjnych, biurowców czy też innych obiektów użyteczności publicznej tj.: szkoły, przedszkola, domy kultury, itp.

Zapewniamy kompleksową obsługę imprezy, tworzymy na życzenie klienta unikalne koncepcje, scenariusze oraz dbamy o wyjątkową oprawę artystyczną, scenografię czy też smaczny catering.

Wszystko po to, by uroczystość zachwycała i na długo została zapamiętana.

Najczęściej w pobliżu budowy zostaje rozmieszczony namioty dla uczestników imprezy, w którym to mogą odbywać się prezentacje związane z działalnością firmy oraz gdzie zaproszeni goście wygłoszą swoje przemówienia czy podziękowania.

Nie możemy zapominać o cateringu i o tym aby na stołach nie zabrakło kolorowych przekąsek, małych kanapeczek, szaszłyków (np. z owoców) czy też  finger food. Od organizatorów eventu zależy, czy goście będą brali udział w tzw. standing party czy też usiądą i skonsumują przygotowane rarytasy. Osobną kwestią jest oprawa muzyczna. Obowiązkowo w chwili wmurowania kamienia rozlegną się uroczyste fanfary, obwieszczające symboliczny początek budowy.
Event wmurowania kamienia węgielnego może zostać zakończony uroczystym bankietem czy też coctail party.

 

Wmurowanie Kamienia Węgielnego
Wmurowanie kamienia węgielnego to często warunki wymagające od organizatorów dbałości o każdy detal Eventu.

 

Wmurowanie kamienia węgielnego – podsumowanie:

Organizacja eventu związanego z wmurowaniem kamienia węgielnego to wydarzenie niezwykle istotne w działalności firmy, gdyż jest to nie tylko symbol początku działalności przedsiębiorstwa na danym obszarze, ale także doskonała możliwość zaprezentowania się szerszej grupie zaproszonych gości i przekazani im wyraźnego komunikatu o naszym intensywnym rozwoju.

Montaż Hali Namiotowej – Wmurowanie Kamienia Węgielnego

Uroczystość Wmurowania Kamienia Węgielnego Na Placu Budowy

Uroczystość Rozpoczęcia Budowy (wbicie pierwszej łopaty na placu budowy).

Wmurowanie Kamienia Węgielnego Warszawa – Przychodnia na Pradze-Południe

Wmurowanie Kamienia Węgielnego - Video

Montaż Hali Namiotowej – Wmurowanie Kamienia Węgielnego

Uroczystość Wmurowania Kamienia Węgielnego Na Placu Budowy

Uroczystość Rozpoczęcia Budowy (wbicie pierwszej łopaty na placu budowy).

Wmurowanie Kamienia Węgielnego Warszawa – Przychodnia na Pradze-Południe

Uroczystość Wmurowania Kamienia Węgielnego

Uroczystość Otwarcia Ośrodka Rehabilitacji – Porąbka.