Uroczystość Wmurowania Kamienia Węgielnego

Wmurowanie Kamienia Węgielnego

Rozpoczęcie budowy nowego obiektu czy też zakładu produkcyjnego najczęściej jest poprzedzone wmurowaniem kamienia węgielnego. W ten sposób następuje symboliczne rozpoczęcie budowy. Akt ten jest bardzo ważny zarówno dla inwestorów, przedsiębiorców, zarządu firmy czy całej branży, jak również dla lokalnego środowiska.  Warto więc zadbać by event miał podniosły, uroczysty charakter. O wyjątkową oprawę tego wydarzenia zadba Agencja Eventowa Secret Event, specjalizująca się w organizacji imprez na najwyższym poziomie.

 

 

Bardzo często wmurowanie kamienia węgielnego jest połączone z aktem erekcyjnym i nie mamy tu na myśli nic nieprzyzwoitego. Akt erekcyjny to wmurowanie do ściany – wraz z kamieniem węgielnym – szkatułki, tuby, w której znajdują się dokument wymieniający inicjatorów, fundatorów, budowniczych danego przedsięwzięcia oraz wycinek z prasy (lub też całą lokalną gazetę) z tego dnia czy też blaszane monety. Akt erekcyjny wraz z kamieniem węgielnym jest wspaniałą pamiątką, dzięki której kolejne pokolenia mogą przeżyć niejako podróż w czasie.

 

Wmurowanie Kamienia Węgielnego
Secret Event kompleksowo zorganizuje uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowych obiektów.

Wmurowanie kamienia węgielnego to przede wszystkim właściwy scenariusz wydarzenia

Na event zapraszamy najważniejszych kontrahentów, partnerów biznesowych, ambasadorów, prezydentów miast, przedstawicieli lokalnych i ogólnopolskich mediów.  Dlatego scenariusz imprezy musi być precyzyjnie zaplanowany i dograny w najmniejszych szczegółach. Wszystko powinno być zaplanowane i dopięte na ostatni guzik.

Nie zawsze największy rozgłos i rozmach pozostawia najlepsze wrażenie. Warto zadbać o właściwy smak uroczystości aby była ona dopasowana do wagi realizowanego obiektu a także specyfiki branży.  Impreza wmurowania kamienia węgielnego uświetniona obecnością przedstawicieli rządu, władz czy też specjalistów z danej dziedziny to sygnał dla potencjalnych partnerów biznesowych, iż na rynek wchodzi nowy gracz lub aktualny rozszerza swoje możliwości.

Doskonale zaprojektowana uroczystość

Impreza takiej rangi musi być doskonale zaprojektowana, dlatego jej organizację warto powierzyć firmom specjalizującym się w tego rodzaju wydarzeniach. Wówczas będziemy mieć pewność zadbania o każdy drobny detal uroczystości.

Agencja Eventowa Secret Event wraz z klientem na podstawie wieloletnich doświadczeń proponuje poszczególne elementy eventu oraz jego charakter, budując tym samym scenariusz uroczystości.

 

Wmurowanie Kamienia Węgielnego
Najczęściej w pobliżu budowy zostaje rozmieszczony namiot Eventowy, w którym odbywają się uroczystości oraz serwowany jest gościom catering.

 

Istotne: Jako organizatorzy dbamy o to, aby wyeksponować najważniejszy moment danego wydarzenia. Cały czas budujemy napięcie i tworzymy pozytywne emocje, które pozostają na lata.

Zdajemy sobie sprawę z tego, aby wmurowanie kamienia węgielnego było wydarzeniem przełomowym, gdyż właśnie w tej chwili rozpoczyna się nowy etap w dziejach firmy czy miasta.

Wmurowanie Kamienia Węgielnego
Wmurowanie Kamienia Węgielnego – Przychodnia Warszawa.

Kompleksowo organizujemy eventy związane z nowymi inwestycjami budowlanymi. 
Zajmujemy się organizacją uroczystości towarzyszących wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę m.in. fabryk, magazynów, hal produkcyjnych, biurowców czy też innych obiektów użyteczności publicznej tj.: szkoły, przedszkola, domy kultury, itp.

Zapewniamy kompleksową obsługę imprezy, tworzymy unikalne koncepcje, scenariusze oraz dbamy o wyjątkową oprawę artystyczną, scenografię czy też smaczny catering.

Wszystko po to, by uroczystość zachwycała i na długo została zapamiętana.

Namiot Eventowy na miejscu budowy

Najczęściej w pobliżu budowy rozmieszczamy namiot Eventowy dla uczestników imprezy. To tu odbywają się prezentacje związane z nowo budowanym obiektem czy też działalnością firmy. W namiocie Eventowym  zaproszeni goście wygłaszają swoje przemówienia czy też podziękowania.

Namiot na miejscu wydarzenia gwarantuje również bezpieczeństwo uroczystości bez względu na pogodę. W zimę namiot może być ogrzewany a w lecie istnieje możliwość zagwarantowania gościom uroczystości komfortowej temperatury poprzez zastosowanie klimatyzacji. W przypadku uroczystości, w których goście są wielojęzyczni ważnym elementem będzie dobór odpowiedniego konferansjera, który biegle rozmawia w kilku językach. Uroczystość w której goście pochodzą z różnych krajów wymusza również zatrudnienie tłumaczy, którzy będą w stanie ułatwiać komunikację między gośćmi. Warto również wówczas zadbać o to aby prezentację poszczególnych prelegentów były w czasie rzeczywistym tłumaczone.

Catering podczas uroczystości

Nie możemy zapominać o cateringu i o tym aby na stołach nie zabrakło kolorowych przekąsek, małych kanapeczek, szaszłyków (np. z owoców) czy też  finger foodów. Jednak najważniejsze to aby catering był dopasowany do skali wydarzenia. W zależności od firmy czy też podmiotu inicjującego nowy obiekt dopasujemy catering do oczekiwań.  Od koncepcji eventu zależy, czy goście będą raczyć się przygotowanymi specjałami na stojąco przy stołach koktajlowych czy też usiądą do stołów bankietowych i zostaną obsłużeni przez kelnerów. Osobną kwestią jest oprawa muzyczna. W chwili wmurowania kamienia węgielnego mogą rozlec się uroczyste fanfary, obwieszczające symboliczny początek budowy.
Event może zostać zakończony rozdaniem podarunków od organizatorów wydarzenia.

 

Wmurowanie Kamienia Węgielnego
Wmurowanie Kamienia Węgielnego to często warunki wymagające od organizatorów wyjątkowej dbałości o każdy detal Eventu. Uroczystość tworzona jest na miejscu budowy, gdzie często nie ma nawet zapewnionego na tym początkowym etapie prądu.

 

Podsumowanie:

Organizacja eventu związanego z wmurowaniem kamienia węgielnego to wydarzenie niezwykle istotne w działalności firmy. Jest to nie tylko symbol początku działalności przedsiębiorstwa na danym obszarze. To doskonała możliwość zaprezentowania się szerszej grupie zaproszonych gości i przekazania im wyraźnego komunikatu o naszym nowym kierunku rozwoju.