Otwarcia Salonów Samochodowych

Splendor, lekka aura tajemniczości, poczucie luksusu, liczna obecność przedstawicieli mediów i efektowna prezentacja najnowszych modeli aut – takie okoliczności powinny towarzyszyć oficjalnemu otwarciu nowego salonu samochodowego, zwłaszcza gdy jego właściciele pragną mocno zaistnieć na rynku. Tego dnia pojawia się niepowtarzalna szansa na zdobycie uznania wśród potencjalnych klientów. Tylko od pomysłowości i profesjonalizmu organizatorów zależy, czy przeprowadzenie uroczystego eventu przyniesie oczekiwane skutki. Secret Event wie, czego potrzebuje nowy salon samochodowy, aby wieść o jego otwarciu rozniosła się szerokim echem.

 

Liczy się moment otwarcia
Otwarcie salonów samochodowych, zwłaszcza w przypadku aut luksusowych wymaga inwestycji liczonej w milionach złotych. Z tego względu kluczowym czynnikiem jest przygotowanie dobrego planu dla całego przedsięwzięcia, którego integralną część stanowi uroczyste otwarcie salonu. Pierwszą ważną decyzją, choć niekiedy bagatelizowaną jest wyznaczenie optymalnej daty dla otwarcia salonu samochodowego. Warto mieć na uwadze, że znaczącą grupę potencjalnych klientów stanowić będą fani określonej marki. W Secret Event uważamy, że z tego względu bardzo korzystna jest sytuacja, gdy otwarcie salonu zbiegnie się w czasie z pojawieniem się na rynku nowego, szczególnie długo oczekiwanego modelu. Jest to świetna okazja, by inaugurację działalności salonu połączyć z oficjalną premierą auta, organizując jeden event. W ten sposób po pierwsze korzystamy z dobrej koniunktury sprzedażowej, po drugie zapewniamy sobie podwójną uwagę mediów branżowych, ekspertów i potencjalnych klientów.

Otwarcia Salonów Samochodowych
Wyjątkowy scenariusz Eventu to kluczowy element organizowanego przez Secret Event wydarzenia.

90 procent sukcesu Eventu to scenariusz gwarantujący właściwy odbiór wydarzenia przez zaproszonych gości.

 

Skuteczny PR
Secret Event przy okazji wszystkich organizowanych wydarzeń, nie inaczej w przypadku otwarcia salonów samochodowych, przykłada szczególną uwagę do towarzyszących eventowi działań PR-owych. Niezależnie, czy współpracujemy przy organizacji otwarcia salonu marki ekonomicznej w mniejszej miejscowości, czy polskiego dealera samochodów sportowych i luksusowych, odpowiednia otoczka medialna wokół wydarzenia jest jego nieodzownym elementem. Różnica polega jedynie na tym, czy koncertujemy się na lokalnej prasie, czy mediach motoryzacyjnych i ogólnopolskich.
Oficjalna ceremonia otwarcia salonu powinna zostać poprzedzona konferencją prasową, na której organizatorzy przedstawią plany związane z otwarciem salonu i odpowiedzą na wszystkie pytania zadane przez zgromadzonych dziennikarzy.

 

Niepowtarzalny scenariusz
Naszym zdaniem ogromnym błędem jest sztampowe podejście do organizacji otwarcia salonu samochodowego, dlatego w Secret Event podejmując się tego zadania bierzemy pod uwagę specyfikę zaproszonych na uroczystość gości, a także wizerunek i charakterystykę danej marki samochodów. Cały scenariusz wydarzenia, łącznie z częścią artystyczną powinien być ściśle dopasowanych do wymienionych uwarunkowań. Staramy się, aby program i nastrój eventu łączyły w sobie podniosłą atmosferę luksusu z dynamizmem i nutką szaleństwa, w oczywisty sposób związanymi z motoryzacją.

Secret Event Organizacja Eventów
Secret Event to wydarzenia, które z jednej strony są doskonale zaprojektowane, przemyślane w szczegółach, gwarantujące zaprojektowany oddźwięk.

 

Nowym autom od lat nieodzownie towarzyszą piękne i inteligentne kobiety, dlatego przy okazji otwarcia salonów samochodowych dbamy o obecność modelek. Ale to nie wszystko, kluczem do wzbudzenia zachwytu wśród zaproszonych gości jest odpowiednia oprawa audiowizualna, spójna z tożsamością marki. Wybór towarzyszących wydarzeniu pokazów również nie powinien być efektem przypadku. Naszym zdaniem ich program musi spójnie korespondować z charakterystyką głównej atrakcji wieczoru, czyli samochodów, uwypuklając zalety określonych modeli, na których promocji szczególnie zależy właścicielowi salonu.

 

Istotne: Z dobrego scenariusza można zrobić świetny Event lub słaby Event. Natomiast w przypadku scenariusza słabego nie da się zrobić interesującego Event-u.

 

Otwarcia Salonów Samochodowych
To suma wszystkich detali powoduje, że Event zachwyca.

Event to przede wszystkim emocje jakie po nim pozostają. To wspomnienie, które zbudowane w umysłach gości wciąż jest żywe. To jak pozostały w pamięci ślad, emocje związane z udanym wyjazdem na wakacje.

Pamiętając, że w centrum zainteresowania gości, czyli potencjalnych klientów znajdują się auta, impreza musi zostać zorganizowana w taki sposób, aby odwiedzający mieli możliwość jak najbliższego ich poznania, włącznie z odbyciem jazdy próbnej. Takie podejście ma szansę zaowocować sukcesem sprzedażowym w przyszłości, a taki przecież jest nadrzędny cen imprezy towarzyszącej otwarciu salonu samochodowego.

Otwarcia Salonów Samochodowych
Przeanalizuj dziesięć razy zaproponowany scenariusz zanim podejmiesz decyzje o jego wdrożeniu.

 

Otwarcia Salonów Samochodowych – nasza oferta:

  • Kompleksowa organizacja otwarcia salonu
  • Obsługa medialna wydarzenia
  • Dopasowany do wymagań klientów scenariusz
  • Cześć artystyczna i oficjalna
  • Catering
  • Oprawa audiowizualna