Otwarcia Salonów Samochodowych

Splendor, lekka aura tajemniczości, poczucie luksusu, liczna obecność przedstawicieli mediów i efektowna prezentacja najnowszych modeli aut. Takie okoliczności powinny towarzyszyć oficjalnemu otwarciu nowego salonu samochodowego, zwłaszcza gdy jego właściciele pragną mocno zaistnieć na rynku.

 

Pomysłowość podczas Otwarcia Salonów Samochodowych

Tego dnia pojawia się niepowtarzalna szansa na zdobycie uznania wśród potencjalnych klientów. Tylko od pomysłowości i profesjonalizmu organizatorów zależy, czy przeprowadzenie uroczystego otwarcia salonu samochodowego przyniesie oczekiwane skutki.

Agencja Eventowa Secret Event wie, jakich działań marketingowych potrzebuje nowy salon samochodowy, aby informacja o jego otwarciu rozniosła się szerokim echem.

 

Optymalna data otwarcia salonu samochodowego

 

Otwarcie salonów samochodowych, zwłaszcza w przypadku aut luksusowych wymaga inwestycji w stworzenie salonu liczonej w milionach złotych. Z tego względu kluczowym czynnikiem jest przygotowanie dobrego planu dla całego przedsięwzięcia, którego integralną część stanowi uroczyste otwarcie salonu. Pierwszą ważną decyzją, choć niekiedy bagatelizowaną jest wyznaczenie optymalnej daty dla otwarcia salonu samochodowego.

Warto mieć na uwadze, że znaczącą grupę potencjalnych klientów stanowić będą fani określonej marki. Z tego względu wielu właścicieli stara się powiązać otwarcie salonu z pojawieniem się na rynku nowego, wyczekiwanego modelu. Jest to świetna okazja, by inaugurację działalności salonu połączyć z oficjalną premierą auta, organizując jeden event. W ten sposób po pierwsze korzystamy z dobrej koniunktury sprzedażowej, po drugie zapewniamy sobie podwójną uwagę mediów branżowych, ekspertów i potencjalnych klientów.

Otwarcia Salonów Samochodowych
Wyjątkowy scenariusz Eventu to kluczowy element organizowanego przez Secret Event wydarzenia.

Działania PR a Otwarcie Salonu Samochodowego

Nasza Agencja Eventowa przy okazji wszystkich organizowanych wydarzeń, nie inaczej w przypadku otwarcia salonów samochodowych, przykłada szczególną uwagę do towarzyszących eventowi działań PR-owych. Niezależnie, czy współpracujemy przy organizacji otwarcia salonu marki ekonomicznej, czy też dealera samochodów sportowych i luksusowych, odpowiednia otoczka medialna wokół wydarzenia jest jego nieodzownym elementem. Różnica polega jedynie na tym, czy koncertujemy się na lokalnej prasie, czy też mediach motoryzacyjnych i ogólnopolskich.

Oficjalna ceremonia otwarcia salonu może zostać poprzedzona konferencją prasową, na której zarząd przedstawi plany związane z otwarciem salonu i odpowie na wszystkie pytania zadane przez zgromadzonych dziennikarzy.

Niekonwencjonalny scenariusz uroczystości otwarcia salonu

Ogromnym błędem jest sztampowe podejście do organizacji otwarcia salonu samochodowego. Dlatego podejmując się tego zadania bierzemy pod uwagę specyfikę zaproszonych na uroczystość gości, a także wizerunek i charakterystykę danej marki samochodów. Cały scenariusz wydarzenia, łącznie z częścią artystyczną powinien być ściśle dopasowanych do wymienionych uwarunkowań. Staramy się, aby program i nastrój eventu łączyły w sobie podniosłą atmosferę luksusu z dynamizmem i nutką szaleństwa, w oczywisty sposób związanymi z motoryzacją.

Secret Event Organizacja Eventów
Secret Event to wydarzenia, które z jednej strony są doskonale zaprojektowane, przemyślane w szczegółach, gwarantujące zaprojektowany oddźwięk.

Obecność modelek podczas Otwarcia Salonu Samochodowego

Nowym autom od lat nieodzownie towarzyszą piękne kobiety, dlatego przy okazji otwarcia salonów samochodowych dbamy o obecność modelek. Ale to nie wszystko, kluczem do wzbudzenia zachwytu wśród zaproszonych gości jest odpowiednia oprawa audiowizualna, spójna z tożsamością marki. Wybór towarzyszących wydarzeniu pokazów również nie powinien być efektem przypadku. Program musi spójnie korespondować z charakterystyką głównej atrakcji wieczoru, czyli samochodów, uwypuklając zalety określonych modeli, na których promocji szczególnie zależy właścicielowi salonu.

 

Istotne:Z dobrego scenariusza można zrobić świetny Event lub słaby Event. Natomiast w przypadku scenariusza słabego nie da się zrobić interesującego Event-u.

 

Otwarcia Salonów Samochodowych
To suma wszystkich detali powoduje, że Event zachwyca.

Uroczyste Otwarcia Salonu Samochodowego to przede wszystkim emocje jakie po nim pozostają. To wspomnienie, które zbudowane w umysłach gości wciąż jest żywe. To jak pozostały w pamięci ślad, emocji związanych z udanym wyjazdem na wakacje.

Jazdy testowe podczas otwarcia salonu

Pamiętając, że w centrum zainteresowania gości, czyli potencjalnych klientów znajdują się auta, impreza musi zostać zorganizowana w taki sposób, aby odwiedzający mieli możliwość jak najbliższego ich poznania, włącznie z odbyciem jazdy próbnej. Takie podejście ma szansę zaowocować sukcesem sprzedażowym w przyszłości, a taki przecież jest nadrzędny cel imprezy towarzyszącej otwarciu salonu samochodowego.

Otwarcia Salonów Samochodowych
Przeanalizuj  zaproponowany scenariusz zanim podejmiesz decyzje o jego wdrożeniu.

 

Otwarcia Salonów Samochodowych – nasza oferta:

  • Kompleksowa organizacja otwarcia salonu samochodowego,
  • Obsługa medialna wydarzenia,
  • Nietuzinkowy i emocjonujący scenariusz,
  • Część artystyczna,
  • Catering,
  • Oprawa audiowizualna.