Agencje Eventowe -5 nowych trendów w Eventach.

Agencje Eventowe – 5 nowych trendów

 

Agencje Eventowe w ostatnich latach dynamicznie się rozwija, nie tylko ze względu na rosnącą ilość i coraz większy rozmach towarzyszący organizowanym wydarzeniom.
 
Coraz większym motorem napędowym dla organizacji wydarzeń jest rozwój nowych technologii oraz ekspansja urządzeń mobilnych i mediów społecznościowych. Poza tym rośnie rola polityki z zakresu Corporate Social Responsibility – firmy starają się budować swój wizerunek jako społecznie odpowiedzialnych, co ma swoje odzwierciedlenie w kształcie imprez firmowych, zwłaszcza o charakterze integracyjnym.
 

Wirtualna rzeczywistość

 
Nowe technologie już od dawna są obecne w branży eventowej, zwłaszcza wydarzeniach przyjmujących charakter wystawowy, gdzie ekrany dotykowe, czy drukarki 3D powoli zastępują tradycyjne nośniki informacji.
 
Wraz z premierą gogli Oculus Rift możliwe stało pójście o krok dalej – przeniesienie odbiorcy w wirtualną rzeczywistość. Narzędzie zaprojektowane przede wszystkim z myślą o graczach, znalazło swoje zastosowanie w branży reklamowej.
 
Gogle idealnie nadają się do prezentacji oferty choćby w branży architektonicznej i developerskiej – dając możliwość obejrzenia powstającego dopiero mieszkania lub turystycznej – pozwalając na wirtualne odwiedziny odległej części świata.

Secret Event to wydarzenia, które z jednej strony są doskonale zaprojektowane, przemyślane w szczegółach, gwarantujące zaprojektowany oddźwięk.

 

Agencje Eventowe – Rosnąca rola dronów
 

W przypadku wielu wydarzeń ważny z punktu widzenia celu ich organizacji, jest nie tylko sprawny przebieg, ale także rzetelna, a przede wszystkim ciekawie przeprowadzona relacja. Imprezy plenerowe o charakterze masowym, coraz częściej wykorzystują w tym celu drony, dzięki którym możliwe jest ich filmowanie z pespektywy lotu ptaka.
 
W agencji Eventowej Secret Event, obecność drona wyposażonego w kamerę to już praktycznie standard. Jeszcze bardziej zaawansowane technicznie są miniaturowe helikoptery, których zaletę stanowi możliwość filmowania wydarzeń z dużej wysokości w pozycji statecznej. Organizując dużą imprezę plenerową, warto rozważyć wykorzystanie tego typu urządzenia, celem przeprowadzenia transmisji na żywo.
 
Istotne: Wyjazdy integracyjne i imprezy firmowe z koncertami i piknikiem są powoli wypierane przez wyjazdy, podczas których pracownicy firmy integrują się pracując wspólnie w szczytnym celu.

 

Agencje Eventowe – Integracja społecznie odpowiedzialna
 

Z doświadczenia Secret Event wynika, że coraz więcej firm przykłada dużą wagę do swojej społecznej odpowiedzialności, również w aspekcie imprez integracyjnych. W ich przypadku nowym trendem jest łączenie przyjemnych aspektów integracji z pożyteczną działalnością charytatywną.
 
Wyjazdy integracyjne i imprezy firmowe z koncertami i piknikiem są powoli wypierane przez wyjazdy, podczas których pracownicy firmy integrują się pracując wspólnie w szczytnym celu.
Podczas jedno lub kilkudniowego wyjazdu zespół pod okiem fachowców wspólnie remontuje zaniedbany budynek pożytku publicznego – np. dom dziecka lub rewitalizują park, budując w nim plac zabaw.
 
Jeżeli takie jest życzenie decydentów firmy Secret Event , nadaje rozgłosu w lokalnych mediach. Przecież nie ma nic złego w pochwaleniu się dobroczynnością.

Nowym trendem jest łączenie przyjemnych aspektów integracji z pożyteczną działalnością charytatywną.

 

Aplikacje mobilne w trosce o ekologię
 

W Secret Event uważamy, że powszechność urządzeń mobilnych w stosunkowo niedalekiej perspektywie, przyczyniać się będzie do umniejszenia roli materiałów drukowanych, szczególnie, że jest to przecież rozwiązanie doskonale wpisujące się w rosnącą świadomość ekologiczną.
 
Ten trend można aktualnie zauważyć w branży eventowej. Już teraz na wielu konferencjach i targach rezygnuje się z tradycyjnych drukowanych folderów, ulotek i informatorów, które przecież prędzej czy później wylądują na śmietniku.
 
Systematycznie są one wypierane przez aplikacje mobilne, umożliwiające sprawne poruszanie się po terenie wydarzenia, a także dostęp do jego harmonogramu.

 

Agencje Eventowe
Wiele eventów branżowych angażuje uwagę uczestników zakładając regularnie aktualizowany profil na portalach społecznościowych.

Media społecznościowe

 

Organizatorom eventów coraz bardziej zależy na tym, by funkcjonowały one w świadomości uczestników na długo wcześniej nim się rozpoczną i długo po ich zakończeniu.

 

W tym celu swoje zastosowanie mają media społecznościowe. Wiele eventów branżowych angażuje uwagę uczestników zakładając regularnie aktualizowany profil na portalach społecznościowych.

Goście są w ten sposób prowokowani do dyskusji, które trwają jeszcze długo po zakończeniu konferencji. To także dobra okazja do pogłębiania wiedzy, ale również nawiązywania trwałych relacji towarzysko-biznesowych.