organizacja imprez
10lut

Organizacja Imprez – Timing

Organizacja Imprez – Timing

Każdego dnia na świecie odbywa się wiele eventów, konferencji, bankietów i innych wydarzeń. Zapotrzebowanie na ciekawe eventy nie słabnie, a wręcz przeciwnie – wzrasta.

Ludzie wolą się spotykać na żywo niż wysyłać maila, bo taka metoda jest w naturalny sposób skuteczniejsza w osiąganiu zamierzonych celów promocyjnych. W Secret Event pomagamy wyjść zza biurek z interesującym przekazem.

Coraz więcej firm zaczyna praktykować zachodnie standardy w organizowaniu imprez biznesowych. Szkolenia, spotkania integracyjne, konferencję, gale itp. stały się niemal normą. Ważnym krokiem jest zorganizowanie eventu, podkreślającego charakter i tożsamość firmy. Dawniej duże korporacje zainicjowały stosowanie cyklicznych eventów. Dziś imprezę firmową może zorganizować nawet jednoosobowa działalność gospodarcza.

Organizacja imprez
Wyjątkowy scenariusz Eventu to kluczowy element organizowanego przez Secret Event wydarzenia.

90 procent sukcesu Eventu to scenariusz gwarantujący właściwy odbiór wydarzenia przez zaproszonych gości.

Organizacja imprez

Organizowanie imprez firmowych z pozoru może wydawać się bardzo błahym zadaniem. Dla klienta jest to wybór sali, muzyki, wysłanie zaproszeń oraz powiedzenie „Jakoś to będzie”. Jednak nie do końca o to chodzi w organizacji eventów.

Organizacja imprez
Secret Event to wydarzenia, które z jednej strony są doskonale zaprojektowane, przemyślane w szczegółach, gwarantujące zaprojektowany oddźwięk.

Od czego zacząć?
Przede wszystkim bardzo istotne jest zdefiniowanie celu. Gdy mamy jasno określony cel możemy zacząć tworzyć szkielet całego wydarzenia. Bez tego ani rusz. Coraz więcej firm deklaruje cel związany z marketingiem.

Łączenie promocji marketingowej z integracją pracowników lub ważnym wydarzeniem firmowym, ma coraz szersze zastosowanie. Lepiej wydać pieniądze na wydarzenie, które przyniesie więcej korzyści, a niżeli skupić się na jednym aspekcie.

Podczas organizacji eventów należy się skupić przede wszystkim na potrzebach klienta, ale również należy uwzględnić możliwości, zasoby finansowe oraz ludzkie. W Secret Event podczas organizacji imprezy kluczowe znaczenie mają szczegóły, na które często klienci nie zwracają uwagi. To właśnie od nich nieraz zależy sukces eventu.

Istotne: Z dobrego scenariusza można zrobić świetny Event lub słaby Event. Natomiast w przypadku scenariusza słabego nie da się zrobić interesującego Event-u.

Organizacja imprez
To suma wszystkich detali powoduje, że Event zachwyca.

Gdy już zostanie określony cel i pomysł, na początek należy podać liczbę uczestników oraz określić budżet, który klient chce przeznaczyć na zabawę. Nadrzędną sprawą jest wybór miejsca, może to być sala lub przenośny namiot. Przestrzeń jest istotna, to ona nadaje charakter i komfort wydarzeniu.

Określenie dobrego terminu jest równie istotne, najlepiej wybierać terminy, które nie kolidują z innymi działaniami firmy. Weekendy są najczęściej wybierane przez naszych klientów. Ważne jest by pracownik, klient nie czuł presji czasu. Na sam koniec, aby móc dopiąć wszystko na ostatni guzik, warto określić z klientem formę dekoracji i ozdób.

Wiele firm decyduje się na prostotę i minimalizm. Jednak przy większych imprezach typu bankiet, nacisk na dekorację jest dość istotny.

Organizacja imprez – Secret Event

Ważne są również atrakcje, animacje, konkursy i inne zadania integrujące gości. Mają one za zadanie sprawić, by atmosfera się rozluźniła, w przypadku obcych sobie ludzi, mają zintegrować, pobudzić do rywalizacji oraz wzbudzić emocje.

Kluczowym aspektem każdego eventu jest dobra zabawa. To właśnie dobra zabawa jest jednym z celów, które osiągamy dzięki ciężkiej pracy zespołu Secret Event. Nie można również zapomnieć o oprawie muzycznej i świetlnej. To właśnie te dodatki sprawiają, że wydarzenie nabiera odpowiedniego klimatu, adekwatnego do treści wydarzenia. Dobra muzyka, może wprowadzić gości w stan spokoju, pobudzenia, refleksji. Z kolei oprawa świetlna nadaje tonu całej oprawie wizualnej.

Organizacja imprez
Organizacja imprez

Powinniśmy pamiętać, że eventy są okazją do podsumowania wykonanych zadań, są doskonałym narzędziem marketingowym, na które można zaprosić potencjalnych klientów, są doskonałą okazją do integrowania pracowników, przełamywania lodów.

Jedna noc, która pozostaje w pamięci, może bardzo dużo zmienić, pod warunkiem, że zostanie ona zaplanowana biorąc pod uwagę każdy szczegół. W Secret Event staramy się sprostać wymaganiom klientów.

Tworzenie scenariusza jest kluczowe w organizowaniu eventów. Dzięki naszemu doświadczeniu, staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów. W Secret Service gwarantujemy rzetelną ciężką pracę, oferując bogata wiedzę w zakresie tworzenia eventów.