modelki hostessy
06lut

Modelki czy Hostessy? Kogo wybrać do obsługi bankietu?

Modelki czy Hostessy?

Dobór odpowiedniej obsady Eventu ma szczególne znaczenie dla jego właściwego odbioru” – Secret Event

Modelki czy Hostessy to bardzo istotny wybór przy większości realizowanych Eventów. To w końcu z nimi Twoi klienci mają pierwszy kontakt, to właśnie wybrana przez Ciebie drużyna obsługująca Event odpowiada Twoim klientom i partnerom na wszystkie ich pytania. Zła selekcja z pewnością odbije się czkawką.

Dlatego ważne jest aby osoby wybrane dla potrzeb reprezentacji oprócz dobrej prezencji miały również wysokie umiejętności komunikacyjne i aby w grupie potrafiły się między sobą dobrze komunikować. Konflikty pomiędzy obsługą, które wydarzają się nie tak rzadko powodują zmianę nastrojów grupy odpowiedzialnej za obsługę i są zauważalne przez wielu gości.

Modelki czy Hostessy?
Zanini with models following his autumn/winter 2014 Haute Couture show for Schiaparelli. One shoe that will do its very hardest to banish such a trifle is the brogue.

Dobór i selekcja Hostess i Modelek to nie tylko doskonała aparycja ale także co istotne to wyjątkowe umiejętności komunikacji i co najważniejsze to naturalny uśmiech na twarzy.

Wydaje się to proste, jednak wcale nie jest. Secret Event przykłada wyjątkową uwagę do selekcji osób do danego wydarzenia. Jest to istotny element spójności danego Eventu. Im dokładniej wyselekcjonowane zostaną osoby tym lepiej wypadnie dany Event.

Secret Event wypracował standardy doboru personelu, dzięki którym Hostessy, modelki a także dodatkowy personel dobierani są w sposób gwarantujący odbiór Eventu na najwyższym poziomie.

Nabór jak do produkcji telewizyjnej w przypadku bankietu Secret Event nie jest wcale przesadzony. Odpowiednio dobrany personel do obsługi Eventu daje gwarancję, że każdy z zaproszonych gości otrzyma odpowiednią dawkę potrzebnych informacji.

Modelki czy Hostessy?
Każdy Event to nie tylko wyjątkowi prelegenci, doskonała muzyka, smaczne jedzenie – to także wyselekcjonowany personel, który zadba o gości.

Odpowiadając natomiast na tytułowe pytanie czy do obsługi bankietu wybrać modelki czy hosessy w Secret Event nie jest dla nas istotne czy osoby kwalifikują się do której z tych grup. Ważna jest bezpośrednia rozmowa, uśmiech kandydatki, umiejętność poprowadzenia konwersacji a przede wszystkim naturalność.

Ważne: Naturalność to cecha na którą stawia Secret Event w wyborze kandydatów do obsługi wydarzeń przez nas realizowanych.

Modelki czy Hostessy?
Ostatnie ustalenia przed Eventem.

Profesjonalizm obsługi Secret Event to także doświadczenie osób wybranych do obsługi Eventu. Biegłe poruszanie się po bankietach to nie tylko przenośnia lecz także fizyczna umiejętność wytrzymania obsługi w warunkach wysokiej temperatury przy Eventach organizowanych latem, wytrzymania kilku lub kilkunastu godzin w szpilkach, etc.

To z pewnością nie jest praca dla osób delikatnych, których warunki pogodowe, dyskomfort są w stanie zniechęcić powodując zauważalną zmianę nastroju.

Dlatego dobór personelu to nie tylko przeglądanie nadesłanych zdjęć, to przede wszystkim dobór na podstawie własnych doświadczeń osób, które są w stanie spełnić wymagania stawiane przed Eventem.

Hostessa czy Modelka? – ten tytuł nie ma znaczenia. Istotna jest odpowiednia aparycja, naturalność i komunikatywność osób wybranych do zespołu.

Umiejętność doboru personelu to przede wszystkim doświadczenie, którego wynikiem jest właściwy dobór personelu do organizowanej imprezy. Dlatego warto zadbać o profesjonalną pomoc w tym zakresie. Wynagrodzenie personelu to najczęściej zbliżone kwoty za wykonaną pracę, pozostałe koszt organizacji są najczęściej stosunkowo wysokie. Błędne decyzje dotyczące personelu powodują, że ranga całego Eventu idzie w dół, niszcząc pozostałe atrakcje.

Modelki czy Hostessy?
Dobór właściwego personelu do Eventu to jedna z ważniejszych decyzji związanych z jego organizacją.

Podsumowując:
Każde wydarzenie to setki osób w nie zaangażowanych. To osoby widoczne dla gości i cała grupa technicznego wsparcia, nie dostrzegalna dla wizytujących. Stąd wyjątkowo istotny jest dobór personelu aby wrażenia, które pozostają po imprezie były wyjątkowe i aby personel był pomocny i opiekuńczy dla każdej odwiedzającej osoby.