Organizacja Pikników Firmowych

Mówi się, iż nie samą pracą żyje człowiek, ale przecież to właśnie życie zawodowe pochłania nas czasem bez reszty. Współcześnie możemy zaobserwować trend umiejętnego łączenia życia zawodowego z prywatnym, stąd też pracodawcy decydują się na organizowanie pikników czy imprez firmowych, podczas których pracownicy mogą się zrelaksować i miło spędzić czas.

Piknik firmowy to doskonała okazja by zacieśnić więzy pomiędzy ludźmi, z którymi dzielimy biurko czy tworzymy wspólne projekty. Takie eventy budują trwałe relacji oraz wzmacniają w pracownikach poczucie jedności, dzięki czemu grupa osiąga lepsze wyniki na gruncie zawodowym.

 

Organizacja Pikników Firmowych
Wyjątkowy scenariusz Eventu to kluczowy element organizowanego przez Secret Event wydarzenia.

90 procent sukcesu Eventu to scenariusz gwarantujący właściwy odbiór wydarzenia przez zaproszonych gości.

poczucie jedności, dzięki czemu grupa osiąga lepsze wyniki na gruncie zawodowym.

Tego typu impreza to nie tylko czas rozrywki, przyjemności, pełen różnorodnych atrakcji artystycznych, ale także poznawania drugiej osoby. Na neutralnym gruncie być może dostrzeżemy w naszych współpracownikach nowe cechy charakteru czy zdolności, o których nie mieliśmy pojęcia.

Piknik firmowy może mieć różny charakter. Wszystko zależy od osób organizujących lub życzeń uczestników. Po pierwsze należy zastanowić się, czy będzie to piknik wyłącznie dla pracowników czy też dla całych rodzin (w tym dzieci). Jest to zasadnicza kwestia, gdyż inaczej zorganizujemy interesującą zabawę dla dorosłych, a inaczej dla dzieci.

 

Organizacja Pikników Firmowych
Secret Event to wydarzenia, które z jednej strony są doskonale zaprojektowane, przemyślane w szczegółach, gwarantujące zaprojektowany oddźwięk.

 

Organizacja Pikniku Firmowego – Wybór aktywności
W przypadku pikniku firmowego tylko dla osób zatrudnionych w danej firmie proponujemy zabawy czy aktywności związane z team buildingiem i motywacją. Otwarta przestrzeń i ładna pogoda z pewnością zachęca wszystkich do uczestnictwa w grach i zabawach integracyjnych, wymagających pracy zespołowej.

Jeśli na imprezę firmową zapraszamy całe rodziny to nie możemy zapominać o licznych atrakcjach dla dzieci. Dorośli powinni się integrować, natomiast pociechy w tym czasie koniecznie muszą być pod opieką animatorów, którzy zapewnią im moc wrażeń i dobrej zabawy. Dzieci z zachwytem przywitają stanowisko z watą cukrową. Na pikniku dla dzieci koniecznie musi się odbywać malowanie twarzy. Dzieci uwielbiają je, gdyż w ciągu paru minut mogą się zmienić w bajkową postać czy ulubione zwierzątko.

Istotne: Z dobrego scenariusza można zrobić świetny Event lub słaby Event. Natomiast w przypadku scenariusza słabego nie da się zrobić interesującego Event-u.

 

Kwestia wyboru odpowiedniego miejsca także powinna zostać szczegółowo przedyskutowana. Jeśli w pobliżu budynku firmowego nie ma żadnego zielonego terenu, parku, placu to firmowy piknik musi się odbyć nieco dalej. Plenerowe eventy pozwalają na wynajęcie zjeżdżalni lub dmuchanego zamku dla dzieci. Najczęściej dodatkowo są także rozstawiane namioty, pod którymi znajdują się stoły z przekąskami czy napojami. W przypadku festynów dużym powodzeniem cieszą się także potrawy z grilla.

Organizacja Pikników Firmowych
Organizacja Pikników Firmowych.

 

Czasem istnieje możliwość zamówienia tzw. „dmuchańcy”, swoim kształtem, barwą czy wzorami nawiązujących do logo firmy, konkretnej branży czy tematu spotkania. Dmuchańce są popularne zarówno na imprezach skierowanych do dzieci, jak również podczas imprez dla dorosłych, np. wyjazdów firmowych czy team building.

Piknik firmowy, tak jak każda impreza, może mieć wybrany motyw przewodni. Pragniesz, aby Twoi podwładni przenieśli się na tropikalną, egzotyczną wyspę – zaplanuj razem z Secret Event taki piknik. A może szalone lata 30. lub 60.? Secret Event zrealizuje każdy pomysł. Jesteśmy specjalistami, którzy piszą nietuzinkowe scenariusze imprez i dbają o ich niepowtarzalną atmosferę i klimat.

Organizacja Pikników Firmowych
Organizacja Pikników Firmowych

 

Agencja Secret Event jest otwarta na sugestie klienta, staramy się sprostać nawet najwyżej postawionym wymaganiom. Każdy uczestnik pikniku firmowego będzie naprawdę zadowolony.

Podsumowanie:

Firmowy piknik na świeżym powietrzu zapewni pracownikom chwilę odpoczynku i będzie miłym urozmaiceniem. Profesjonalnie zorganizowana impreza z pewnością na długo zapadnie w pamięci. Imprezy firmowe budują poczucie jedności, integrują pracowników, tym samym wpływając na ich bardziej efektywną pracę.